SAK-TC234L-32F200N AC 144-TQFP IC Microcontroller MCU FLASH
DINGCEN INTERNATIONAL (HK) LIMITED
Contact Now
Brand Name : INFINEON
Model Number : SAK-TC234L-32F200N AC
Certification : SGS.TCT.
Place of Origin : Original Brand
MOQ : 1PCS
Payment Terms : D/A, L/C, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability : 35000 Piece/Pieces per Week
Delivery Time : 1-3 WORKING DAYS
Packaging Details : standard packing as your request ,ESD/Vacuum/Foam/Cartons
Model : SAK-TC234L-32F200N AC
working temperature : -40°C ~ + 125 C
Mounting Type : SMT/SMD
Applications : PCBA
Function : General Purpose
Shipping : DHL\UPS\Fedex\EMS\HK Post
Payment : Paypal\TT\Western Union\Trade Assurance
Sample : Supplied
Peripherals : DMA, POR, WDT
Packing : Tray Box Reel
Contact Now
Some of the key features of the SAK-TC234L-32F200N AC include:
- TriCore™ 32-bit CPU architecture with up to 200 MHz clock frequency
- 2 MB of embedded flash memory
- 32 KB of embedded RAM
- Dual-channel CAN (Controller Area Network) interface
- Up to 12 PWM (Pulse Width Modulation) channels
Name
Electronic Components
Model
SAK-TC234L-32F200N AC
Original Brand
100%
Color
Black
Function
IC Chip
Usage
Electronic equipment
Certification
ROHS
OUR REAL PICTURE
OUR ADVANTAGE
and perfect after-sales service. We are your best choice and best partner!
Advantage product: XILINX, ALTERA, MICROCHIP, STM, ADI, TI, INTEL and other famous brands.
Low Power Features
  • nanoWatt XLP technology for low sleep, RTCC, LCD and WDT currents
  • Low-Power BOR
  • Ultra Low-Power Wake-Up
  • Fast Wake-Up
  • Low Input Leakage Currents
CPU
  • Up to 16 MIPS Performance
  • Operating Speed up to 64 MHz
  • Operating Voltage Range: 1.8 to 5.5V
  • 8 X 8 Single-Cycle Hardware Multiplier
  • Three Internal Oscillators: 31 kHz, 500 kHz, 16 MHz